Назад У Варшаві відбувся міжнародний форум «UKRAINIAN CULTURE SECURITY FORUM 2.0» 7–8 травня 2026 року у Варшаві (Республіка Польща) відбувся ІІ міжнародний форум «UKRAINIAN CULTURE SECURITY FORUM 2.0», присвячений захисту культурної спадщини, протидії дезінформації та збереженню української ідентичності в умовах війни. До участі у заході долучився директор Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В. Тарновського Максим Блакитний.
Організатором форуму виступила Фундація OBMIN спільно з українськими, польськими та німецькими інституціями.
Захід об’єднав понад 160 експертів, урядовців та представників культурних інституцій із семи країн, зокрема Польщі, України, Швеції, Німеччини, Естонії та Франції.
Під час форуму учасники обговорили роль музеїв у збереженні культурної спадщини та особливості їхньої діяльності в умовах війни, боротьбу з російською пропагандою на державному рівні та способи протидії інформаційним маніпуляціям, а також важливість донесення через культурні установи об’єктивної оцінки історичних подій. Окрему увагу приділили міжнародній співпраці у сфері захисту музеїв, архівів і культурної спадщини України.





Перший день форуму проходив у Посольстві Німеччини в Польщі. Серед спікерів та доповідачів були Посол Німеччини у Польщі Мігель Бергер, Посол Франції у Польщі Етьєн де Понсен, перший заступник Міністра культури України Іван Вербицький, заступник Міністра закордонних справ України Олександр Міщенко, заступник державного секретаря Міністерства закордонних справ Польщі Артур Харазім та генеральний директор Агентства психологічного захисту Швеції Магнус Йорт.
Другий день форуму відбувся у «Panoptikum» — сучасному сховищі, яким опікується Національний інститут музеїв Польщі. Комплекс площею майже 15 тисяч квадратних метрів був завершений у 2025 році. Польські колеги поділилися досвідом створення та облаштування сучасного простору для збереження музейних експонатів, а також підходами до забезпечення їхньої безпеки в умовах сучасних викликів.





Участь директора Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В. Тарновського Максима Блакитного у міжнародному форумі стала важливою нагодою для обміну досвідом із європейськими колегами та обговорення актуальних викликів у сфері збереження культурної спадщини в умовах війни. Проведення таких заходів сприяє посиленню міжнародної співпраці, підтримці українських культурних інституцій та формуванню спільних підходів до захисту історичної пам’яті й культурної спадщини України.
Світлини: Obmin
Назад |