Анонси
       

       

       

       

       
       
       

       

        

       

       
       
       

       

       
         

      Назад

      На платформі «Дія.Освіта» презентовано новий освітній серіал про підтримку після звільнення з полону

      На національній освітній платформі Дія.Освіта вийшов новий освітній серіал «Не нашкодь: підтримка після звільнення з полону», присвячений темі коректної взаємодії з людьми, які пережили полон, а також підтримці їхніх родин.

      Освітній продукт розкриває складний досвід перебування в ізоляції, психологічні наслідки полону та особливості повернення людини до мирного життя. У серіалі розглядаються практичні підходи до формування безпечного середовища, недопущення стигматизації, а також принципи комунікації без повторної травматизації.

      Окрема увага приділена:

      • системі постізоляційного супроводу;
      • ролі фахівців, громад та близького оточення;
      • інструментам підтримки та самодопомоги;
      • профілактиці емоційного вигорання тих, хто допомагає іншим.

      До створення серіалу долучилися провідні експерти, зокрема Олена Сек, Гліб Стрижко, Данило Кравець, а також Юлія Євстратова, Ганна Мокроусова, Тетяна Сіренко та Олена Курта.

      Серіал створено в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» — ініціативи першої леді України Олена Зеленська, у співпраці з DIGNITY — Danish Institute Against Torture за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії. Експертна та аналітична підтримка — Координаційний центр з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України, управління реінтеграційних заходів Центрального управління цивільно-військового співробітництва Генерального штабу Збройних Сил України, Міністерство у справах ветеранів. Медіапартнер — Starlight Media. Технічна підтримка — ГО «Безбар’єрність».

      Розвиток безбар’єрного середовища передбачає не лише фізичну доступність, а й формування культури чутливої, коректної та професійної взаємодії з людьми, які пережили складний травматичний досвід. Освітній серіал «Не нашкодь: підтримка після звільнення з полону» є важливим інструментом підвищення обізнаності суспільства, зокрема представників органів влади, сфери культури, освіти та соціальної роботи, щодо належної підтримки звільнених з полону та їхніх родин.

      Переглянути освітній серіал «Не нашкодь: підтримка після звільнення з полону» можна на платформі «Дія.Освіта» за посиланням.

       

      Формат: Освітні серіали

      Доступні мови: Українська, Англійська, Жестова мова

      Тема: Безбар'єрність

      Для кого: для активних громадян, для держслужбовців, для публічних службовців

       

      Назад

      02 Червня 2026 12:19
      02 Червня 2026 09:07
      01 Червня 2026 09:51
      01 Червня 2026 09:48