Назад Затверджено список кандидатів на здобуття цьогорічної обласної премії імені Михайла Коцюбинського Щорічна літературно-мистецька премія заснована з метою вшанування пам’яті видатного класика української літератури Михайла Коцюбинського, який тривалий час жив і працював у Чернігові, де й похований. Премією відзначаються найбільш високохудожні літературні, мистецькі та наукові досягнення, пов’язані з Чернігівщиною. Премія присуджується щороку, починаючи з 1991 року.
10 червня відбулося перше засідання комісії з присудження обласної премії імені Михайла Коцюбинського. Засідання провела перший заступник голови Чернігівської обласної ради, заступник голови комісії – Ніна Лемеш. На засіданні було представлено список кандидатів на здобуття обласної премії імені Михайла Коцюбинського за 2025 рік. За результатами обговорення члени комісії відкритим голосуванням затвердили список претендентів на здобуття цьогорічної премії.


До списку кандидатів увійшли:
у номінації «Поезія»:
- Олеся Ткаченко (літературне ім’я – Олеся Білоцвіт) – за книгу «Обіймаючи життя» (2024 р.);
- Ганна Демиденко – за книгу «Вони писали книгу про війну» (2025 р.).
у номінації «Проза»:
- Анатолій Покришень – за книгу «Елегія про дощі, підсніжники і війну» (2024 р.);
- Володимир Фриз – за книгу «Іронії людського буття» (2024 р.).
у номінації «Народознавство»:
- Людмила Корженко – за книгу «Козари: Шлях через століття» (2024 р.);
- Наталія Самохіна – за науково-популярне видання «Дорогами рідного краю. Подорожі історичними місцями Чернігівщини та України» (2025 р.).
у номінації «Декоративне та образотворче мистецтво»:
- Роман Найдьон – за цикл робіт «Барви України».
у номінації «Театральне мистецтво»:
- Проєкт «Театр ветеранів «Серцевір» (координатор – Кристина Кулеш) – за цикл перформативних читок, що стали платформою для діалогу між військовими та цивільними в Чернігові та інших містах України;
- Станіслав Аракільян – за виконання головної ролі в музичній трагікомедії «Бентежно-геніальне безумство».
у номінації «Музичне мистецтво»:
- Анатолій Ткачук – художній керівник і головний диригент духового оркестру Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм, Заслужений діяч мистецтв України;
- Алла Родіна – викладач-методист Чернігівського фахового музичного коледжу ім. Л. М. Ревуцького.

Друге засідання комісії з присудження обласної премії імені Михайла Коцюбинського, відповідно до Положення, заплановане на серпень – для проведення остаточного голосування та визначення лауреатів.
Урочисте вручення премії традиційно відбувається 17 вересня – у день народження Михайла Коцюбинського.
Для довідки. У 2025 році відповідно до розпорядження начальника обласної військової адміністрації від 7 січня № 11 було затверджено новий склад комісії з присудження обласної премії імені Михайла Коцюбинського.
Ознайомитися з Положенням про обласну премію імені Михайла Коцюбинського за посиланням.
Фото з сайту Чернігівської обласної ради
Назад |