Назад Евакуація музейних цінностей на Чернігівщині: за планом та за підтримки МКСК Евакуація музейних предметів, які є державною частиною музейного фонду України, проводиться в Україні з 2022 року у зв’язку з воєнним станом.
Координує процес Міністерство культури та стратегічних комунікацій України у співпраці з обласними військовими адміністраціями, місцевою владою та працівниками музеїв. Зокрема, МКСК видає наказ про евакуацію музейних цінностей на основі звернення органу управління музею.
Так, сотні експонатів з колекцій музеїв у Новгород-Сіверському та Корюківському районах у 2022-2024 роках вже перевезли у безпечні місця.
«Ми безперервно працюємо над убезпеченням музейних предметів з 2022 року. Завдяки координації Міністерства культури та стратегічних комунікацій України вдалося знайти безпечні приміщення для переміщення колекцій ще шести музеїв області, і нині вирішується питання щодо ще одного», — зазначив в.о. директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Павло Веселов.
Загальна кількість музейних предметів для евакуації вимірюється тисячами. Позаду – тривала робота з формування переліків експонатів для перевезення, їхнього пакування, підготовки до належного стану безпечних приміщень в інших регіонах України, куди їх буде перевезено.
Чернігівська обласна військова адміністрація
Назад |