Анонси
     

     

     

     

     
     
     

     

      

     

     
     
     

     

     
       

    Назад

    Чернігівщина долучилася до Всеукраїнського симпозіуму "Нематеріальна культурна спадщина: можливості, ресурси, виклики"

    13 листопада 2024 року директорка Чернігівського обласного центру народної творчості Надія Заваліна виступила з доповіддю «Відродження, збереження та розвиток елементів нематеріальної культурної спадщини на Чернігівщині» на Всеукраїнському симпозіумі «Нематеріальна культурна спадщина: можливості, ресурси, виклики», що проходить цими днями у м. Хмельницький.

    Дводенний симпозіум приурочений до Міжнародного дня нематеріальної культурної спадщини. Захід об’єднав культурологів, етнографів, фольклористів, митців з різних регіонів нашої країни, представників наукової, культурної та освітньої сфер, які займаються охороною та популяризацією нематеріальної культурної спадщини.

    Впродовж двох днів учасники заходу мали можливість поділитися своїм баченням збереження та розвитку нематеріальної спадщини з різних точок зору – від наукової до практичної. А дискусії сприяли не лише обміну досвідом, а й можливості створити план дій для подальшої роботи у сфері охорони нематеріальної культурної спадщини України, враховуючи сучасні виклики та можливості.

    «Ми, українці, маємо багату культуру, величезний скарб якої складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями. Традиції українського народу – це те, що вирізняло унікальність кожної місцевості і разом з тим об’єднувало у велику, могутню націю, у народ, у державу. Це тисячолітня історія України. Як наголошує Президент, ми воюємо на полі битви за цінності демократії, свою свободу та незалежність, за майбутнє наших дітей, а також за наші історичні цінності та культурне надбання. Тому дуже важливо їх захистити»,  – наголосив начальник Хмельницької ОВА Сергій Тюрін, звертаючись до учасників симпозіуму.

    Нематеріальна культурна спадщина включає в себе традиції, мовні та музичні форми, обряди, свята, кухню та ремесла, які передаються від покоління до покоління. Збереження цих елементів має велике значення не лише для культурної ідентичності окремих народів, але й для глобального культурного різноманіття. Симпозіум став важливою частиною національних і міжнародних ініціатив щодо збереження нематеріальної культурної спадщини, яка є невід’ємною складовою національної самобутності України.

     

     

     

     

     

     
     

    Джерело: Хмельницька обласна військова адміністрація

    Назад

    11 Грудня 2024 12:49
    09 Грудня 2024 16:11
    02 Грудня 2024 14:15
    25 Листопада 2024 16:30
    25 Листопада 2024 09:47