Назад Робочий візит делегації Ради графства Kent (Велика Британія): співпраця та відновлення у сфері культури 3 листопада, під час робочого візиту делегації Ради графства Kent (Велика Британія) до Чернігівської області, відбулась робоча зустріч з представниками галузі культури області на чолі з директором Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, Людмилою Замай.
Говорили про заклади культури, які були пошкоджені внаслідок агресії російської федерації проти України, стан їх відновлення та можливі шляхи співпраці у сфері культури між Чернігівською областю та графством Kent (Велика Британія).
Директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, Людмила Замай зазначила:
«Внаслідок військового вторгнення з боку російської федерації в Чернігівській області зруйновано або пошкоджено 144 об’єкти сфери культури: 69 закладів культури клубного типу, 4 культурно-мистецькі заклади, 13 бібліотек, 5 навчальних закладів, 8 музейних установ, 21 культова споруда (церкви та собори), 24 пам’ятки археології, історії та монументального мистецтва та 44 пам’ятки архітектури».
Найбільших пошкоджень зазнали заклади культури на території Чернігівського, Новгород-Сіверського та Ніжинського районів. Станом на сьогодні в області вже відновлено 36 закладів культури, частково відновлено 11 закладів та 8 у процесі відновлення.
Під час зустрічі, Людмила Замай, також звернула увагу на заклади культури обласного підпорядкування, що зазнали найбільшого руйнування внаслідок російської агресії: Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені Софії та Олександра Русових, Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва та Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т. Г. Шевченка. Також, пані Людмила заначила, що на сьогодні державний та обласний бюджети спрямовані на безпеку та оборону, а також на відновлення критичної та соціальної інфраструктури. Об’єкти культурної інфраструктури відновлюються здебільшого за кошти благодійників.
«Роботи у закладах культури обласного підпорядкування проводяться за підтримки Світового фонду пам’яток, Українського Аграрного Холдингу, Міжнародного фонду «Партнерство за сильну Україну», Французького агентства міжнародної технічної експертизи Expertize France (Експертиз Франц) (Франція), Центру допомоги мистецтву України (Німеччина), Представництва Датської ради у справах біженців в Україні та інших благодійників», – повідомила Людмила Замай.
Під час зустрічі проговорили можливі напрямки співпраці, зокрема очільниця об’єднання «Єдиний Мистецький Простір Чернігівщини» Оксана Тунік-Фриз розповіла про ідею проведення благодійного туру містами Англії з презентацією спільного проєкту Чернігівського обласного філармонійного центру та «Єдиного Мистецького Простору Чернігівщини» музичної трагікомедії «Бентежно-геніальне безумство», в якій піднімається проблема ментального здоров’я. Мета туру – збір коштів на підтримку Збройних Сил України.
Також, серед ініціатив Департаменту:
- відновлення пошкоджених або зруйнованих закладів культури, які постраждали внаслідок збройної агресії росії проти України;
- участь театрів області у театральних та культурологічних фестивалях на території Великої Британії з постановками вистав за п’єсами англійських та українських авторів;
- реалізація виставкового проєкту «Український левик кобри не боїться», який відображає візуалізацію наративів про тварин, що виникли після повномасштабного вторгнення росії в Україну;
- презентація нематеріальної культурної спадщини Чернігівщини в музеях Англії та інші.
Людмила Замай зазначила, що запропоновані варіанти співпраці є лише початковими напрямами і не вичерпують усіх можливостей для взаємодії.
«Ми відкриті до нових ідей і ініціатив, що можуть включати інші форми та заходи. Віримо, що разом зможемо розширити наші культурні зв’язки та розробити унікальні проєкти, які відповідатимуть інтересам обох сторін і сприятимуть розвитку культурного обміну», – підсумувала вона.
Голова Ради графства Kent (Велика Британія) пан Роджер Ґоф та радник графства пан Джордан Мід впродовж зустрічі активно підтримували розмову щодо запропонованих можливостей співпраці наших регіонів, акцентуючи увагу на розвитку співпраці у бібліотечній сфері, підтримці проєктів на тему ментального здоров’я, а також можливостях організації виставкових проєктів, зокрема зацікавленість викликали запропоновані теми виставкових проєктів, включно із представленням нематеріальної культурної спадщини регіону. Гості подякували за теплу та продуктивну зустріч та висловили зацікавленість у розвитку подальшої співпраці.
Зі свого боку представники української сторони подякували Раді графства Kent (Велика Британія) за увагу до нашого регіону та культури зокрема.
Також, під час сьогоднішнього візиту, гості відвідали богослужіння у Катерининській церкві та Спасо-Преображенський собор, одну з найвизначніших пам’яток домонгольського періоду.
Назад |