Анонси
    
    
    
    
    
    
    
    
      

   Назад

   Цьогоріч до тих вірян різних конфесій, що святкують Різдво за григоріанським календарем, приєднуються і релігійні громади Православної Церква України, де пройдуть Різдвяні святкові богослужіння і 25 грудня, і 7 січня.

   Звернемося до роз’яснень Предстоятеля Православної Церкви України Епіфанія: «Не було ухвалене рішення про зміну календаря, хоча обговорення цієї можливості триває, тож дати відзначення всіх зимових свят залишаються тими ж, що і минулого року:

   7 січня – Різдво Христове;

   14 січня – вшановуємо святителя Василія Великого;

   19 січня – свято Хрещення Господнього.

   Водночас, враховуючи всі обставини (зокрема війну) та суспільний запит, Священний Синод Православної Церкви України постановив, що в окремих громадах богослужіння за чином свята Різдва Христового може бути звершене 25 грудня. Це можливе лише за спільним рішенням настоятеля і громади. Таке богослужіння не заміняє служб різдвяного циклу, визначених традиційним календарем, а є лише додатковою можливістю прославити подію Христового Різдва тим, хто бажає це зробити 25 грудня.

   Також, у разі прийняття такого рішення та звершення богослужіння, через єпархіальні управління до Київської Митрополії має бути передана письмова інформація про число його учасників. Ця інформація вивчатиметься при розгляді реальної церковної потреби в переході на новоюліанський календар.

   Тож цього року продовжуємо відзначати церковні свята у звичні нам дати.

   А можливі календарні зміни можуть відбутися за запитом вірних, вираженим не лише у словах, але й діях.

   Прихожани Чернігівського кафедрального собору святої великомучениці Катерини висловилися за святкову службу 25 грудня.

   В цей день чернігівські пластуни передадуть Вифлеємський вогонь не тільки у храми, а й нашим оборонцям.

   Після святкового богослужіння усіх вірян привітає Капела Бандуристів ім. О. Вересая.

   Різдвяне богослужіння відбудеться і 7 січня.

   Назад

   19 Серпня 2021 14:22