Чернігівщина туристична
Назад
Туристичний потенціал Чернігівської області
 Чернігівська область є однією з найбільших за територією, вона посідає третє місце серед областей України та складає 31,9 тис. км 2 (5,3% площі України). На території області зосереджений значний історико-культурний та туристичний потенціал, що робить територію Чернігівської області привабливою для розвитку різних видів туризму.
Область займає одне з провідних місць в Україні за кількістю пам’яток культурної спадщини – понад 11 тисяч, майже 2 тисячі з них – національного значення. Найбільш цінними пам’ятками домонгольского періоду є унікальні за своїм значенням, віднесені до найвизначніших творінь світового мистецтва Спаський (XI ст.) та Борисоглібський (XII ст.) собори, Успенський собор Єлецького монастиря (XII ст.), Антонієві печери та Іллінська церква (XI-XII ст.), П’ятницька церква (XII ст.) у Чернігові, Спасо-Преображенський собор (XI ст.) у Новгород-Сіверському, Юр’єва божниця в Острі (XІ ст.), а також більш пізні комплекси культурного призначення – Єлецький та Троїцько-Іллінський монастирі в Чернігові, Густинський монастир у с. Густиня Прилуцького району, Собор Різдва Богородиці в Козельці, Георгіївська церква у Седневі та інші.
Велику культурну цінність мають палацові ансамблі: садиби Тарновського в с. Качанівка Ічнянського району (XIX ст.), Ґалаґанів у с. Сокиринці Срібнянського району (XVIII ст.), садиба Румянцева-Задунайського в с. Вишеньки Коропського району, палац останнього гетьмана України – графа Кирила Розумовського у місті Батурині.
14 населених пунктів області включено до Списку історичних населених місць України, які в свою чергу є туристичними центрами області (Чернігів, Новгород-Сіверський, Батурин, Ніжин, Прилуки, Козелець, Остер, Седнів та ін.).
Музейна мережа області нараховує 53 музейні установи, серед них: 3 національні заповідники («Чернігів стародавній», «Гетьманська столиця», «Качанівка»), меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут», 8 музейних закладів обласного підпорядкування, 27 музеїв у підпорядкуванні громад та 14 громадських музеї, що діють при установах та організаціях.
Відпочинок на селі пропонують 25 садиб сільського зеленого туризму та 28 баз відпочинку і туристичних комплексів. Діє майже 50 готелів та аналогічних засобів розміщення, понад 500 закладів харчування, рекомендованих для відвідування туристами.
Чернігівщина має значні рекреаційні ресурси: лісами вкрито 20% території області, понад 1,5 тис. річок, сотні озер із загальною площею понад 8 тис. кв. км.
Природно-заповідний фонд Чернігівської області нараховує 681 об’єкт загальною площею 263,3 тис. га, що займають 8,3% території області. Серед них привабливими туристичними об’єктами є національні природні парки «Ічнянський» та «Мезинський», дендрологічний парк загальнодержавного значення «Тростянець», регіональні ландшафтні парки «Міжрічинський» та «Ніжинський», Менський зоологічний парк загальнодержавного значення.
Найбільш популярними в області є екскурсійний, активний, сільський та зелений туризм. Користуються попитом сплави на плотах та байдарках, велотури, прогулянки на конях, пішохідні тури тощо.
Більше інформації про можливості відпочинку в регіоні можна знайти на сайті "Чернігівщина туристична".
Чернігівський обласний туристично-інформаційний центр
+38 (0462)612 105, +38 (066)767 77 09
[email protected]
facebook.com/chernihivregiontravel
instagram.com/chernihivregion_travel
Назад |