Анонси
 
 
 
 
 
 
 
 
   
Охорона культурної спадщини

Назад

Департамент опікується пам’ятками та об’єктами археології, історії та монументального мистецтва в Чернігівській області.

Чернігівська область займає одне з провідних місць в Україні за кількістю об’єктів культурної спадщини. На державному обліку в області перебуває майже 9 тисяч (8786) пам’яток культурної спадщини (враховуючи внутрішньокомплексні), у тому числі: 5588 – археології, 3093 – історії, 105 – монументального мистецтва. З них – 1777 пам’яток національного значення.

Діяльність Департаменту спрямована на проведення пам’яткоохоронних заходів щодо обліку пам’яток, інвентаризації, взяття на облік щойно виявлених об’єктів культурної спадщини, контролю за збереженістю пам’яток та станом їх використання в частині пам’яток археології, історії та монументального мистецтва.

В області функціонує цільова Програма проведення археологічних досліджень в Чернігівській області на 2013-2020 роки.

При Департаменті діє Консультативна рада з питань охорони культурної спадщини.

Департамент бере участь у розгляді, внесенні змін і пропозицій, погодженні проєктів історико-архітектурних опорних планів, детальних планів територій та генеральних планів населених пунктів  області в частині охорони культурної спадщини.

Опрацьовуються та погоджуються матеріали на будівництво та земляні роботи по м. Чернігову в частині охорони культурної спадщини для видачі дозволів на порушення об’єктів благоустрою.

На Департамент покладено обов’язки з підготовки та надання документів дозвільного характеру та довідок в рамках адміністративних послуг у сфері охорони культурної спадщини:

1. видача дозволу на відновлення земляних робіт;

2. видача дозволу на проведення робіт на пам’ятках місцевого значення (крім пам’яток археології), їх територіях та в зонах охорони (у частині пам'яток історії та монументального мистецтва);

3. видача довідки щодо можливості викупу земельної ділянки;

4. погодження відчуження або передачі пам’яток місцевого значення їхніми власниками чи уповноваженими ними органами іншим особам у володіння, користування або управління (у частині пам’яток археології, історії та монументального мистецтва).

5. погодження містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки, реалізація яких може позначитися на стані пам'яток місцевого значення, їх територій і зон охорони;

6. погодження програм та проєктів містобудівних, архітектурних і ландшафтних перетворень, будівельних, меліоративних, шляхових, земляних робіт, реалізація яких може позначитися на стані пам'яток місцевого значення, їх територій і зон охорони;

7. погодження проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок;

8. погодження технічної документації із землеустрою (у разі розташування земельної ділянки в межах пам'яток культурної спадщини та в зонах їх охорони).

Здійснюється реєстрація Відкритих листів Інституту археології НАН України на проведення наукових досліджень археологічної спадщини та Дозволів Міністерства культури України на проведення охоронних та наукових археологічних розкопок, розвідок та пошукових земляних робіт із виявлення не облікованих місць поховань періоду Другої світової війни.

Забезпечується контроль за археологічними дослідженнями та будівельними роботами, що здійснюється в області. У випадку виявлення порушень складаються матеріали реагування для їх припинення та упередження.  Одним із заходів є участь судових справах.

 

Назад

19 Серпня 2021 14:22