Анонси
 
 
 
 
 
 
 
 
   
Новини

Назад

У м. Чернігові освячено Меморіальний знак в пам’ять про Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2021 року архієпископ Чернігівський і Ніжинський Української Православної Церкви (Православної Церкви України) Євстратій у співслужінні духовенства єпархії провів літію та благословив Меморіальний знак в пам'ять про Героїв Небесної Сотні, який знаходиться біля храму-каплиці святого Івана Воїна у м.Чернігові (район «Ремзавод»).

Також цього дня архієпископ Євстратій взяв участь у офіційних заходах, присвячених вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні, учасників Революції Гідності та Дня пам’яті «Героїв Дебальцевого» і звершив заупокійні молебні.

 

 

Увага!

Шановні керівники релігійних організацій області!

Постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 року №807-IX   «Про утворення та ліквідацію районів» на території Чернігівської області ліквідовано 22 райони, натомість утворено 5 нових районів.

Даною Постановою змінено адміністративно-територіальний устрій районного рівня, що безпосередньо впливає на адресну складову, яка зазначена у   статутах релігійних громад, а також використовується у сфері державної реєстрації юридичних осіб – релігійних організацій.

Враховуючи вищенаведене, рекомендуємо Вам впорядкувати статути релігійних громад (а саме у частині адреси), звернувшись до спеціалістів  відділу у справах національностей та релігій Департаменту та до державного реєстратора юридичних осіб-релігійних громад з подальшим внесенням відповідних змін в ЄДР.

За більш детальною інформацією звертайтесь за номерами телефону: (0462)77-46-33 або (0462) 611-985.

 

«День пам’яті розстріляних ромів під час Другої світової війни»

 

Громадська організація «Романо дром» за підтримки Департаменту культури і туризму, національностей та релігії Чернігівської обласної державної адміністрації з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту ромів проводить захід «День пам’яті розстріляних ромів під час Другої світової війни».

Подія-реквієм відбудеться 02 серпня 2020 року в мікрорайоні «Астра» в урочищі Подусівка біля пам’ятного знаку загиблим ромам. Панахиду проведе священик  Чернігівської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України).

Початок о 10:00

Участь у заході візьмуть представники ромської громади, вони поділяться думками, родинними спогадами та фактами, формуючи загальну картину великої трагедії ромського народу.  Захід завершиться традиційним пусканням квітів річковою течією в пам’ять про загиблих.

Довідкова інформація: Скорботний день роми всього світу відзначають 2 серпня. Ця дата – данина пам’яті тим, хто загинув від геноциду в роки Другої світової війни. Саме в  ту «циганську ніч»  з  2 на 3 серпня  1944 року, в газових камерах  табору смерті Аушвіц-Біркенау було живцем спалено близько трьох тисяч ромів, в тому числі дітей і людей похилого віку.

Всього на території України загинуло понад 20 тисяч осіб ромської національності (разом із тим, немає даних про загиблих в зоні проведення бойових дій, на примусових роботах, у таборах-гетто). Вважається, що від репресій ромський народ постраждав найбільше у відсотковому співвідношенні «весь народ – розстріляні/загиблі в концтаборах».

Контактна особа з питань інформаційного та організаційного супроводу пам’ятного заходу: Самардак Надія,  тел. 063-71-81-527.

 

 

 

 

День хрещення Київської Русі-України

 

28 липня в Україні відзначається державне свято - День хрещення Київської Русі-України. Ця дата обрана не випадково, адже саме цього дня Церква вшановує пам'ять Святого Рівноапостольного князя Володимира, хрестителя Київської Русі.

Хрещення Русі Володимиром відбулося 988 року в Києві.

Літописці описують: «Вийшов того дня Володимир з попами Корсунськими на Дніпро, де вже зійшлося людей без числа. Зайшовши у воду, стояли одні по шию, другі до грудей, молодь по груди ближче берега, а ще інші тримали дітей. Священики стоячи творили молитву. І можна було бачити і відчути радість, що приходила з небес і розливалася тут на землі задля спасіння стількох душ».

Хрещення Київської Русі стало видатною подією не тільки в історії Православної Церкви, але й в історії українського народу. Воно мало важливі наслідки для країни. Хрещення Київської Русі завершило початий у першому столітті та зміцнений трудами слов'янських просвітителів Кирила і Мефодія багатовіковий процес становлення християнства в нашій давній державі. Для Православної Церкви Хрещення Русі було початком її офіційного існування.

Християнство створило духовну основу для єдності Давньоруської держави. Вплив Православної Церкви в той період був значним. Церква зіграла величезну роль у припиненні міжусобиць князів, у об'єднанні князівств у єдиній державі та її зміцненні, у закріпленні й розширенні зв'язків Київської Русі з багатьма європейськими державами, насамперед з Візантією та Болгарією. Київська Русь увійшла в родину європейських держав.

За кілька століть в Київській Русі була створена висока християнська культура.

Християнство мало всебічний вплив на культурне життя наших предків: на освіту й літературу, на живопис і архітектуру, на державні закони й політику тощо. Християнство визначило основу середньовічної культури нашої країни і тим поєднало слов'янський культурний світ і Київську Русь з культурними колами християнських народів Сходу і Заходу. Культура, що прийшла на Русь після прийняття християнства з Візантії, продовжувала далі розвиватися на ґрунті власної творчості. Це сприяло історичному самовизначенню Київської Русі та знаходженню нею свого місця у світовому історичному процесі.

У зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції в Україні цьогорічні святкування в храмах області відбудуться з дотриманням усіх карантинних обмежень.

 

                                                           

 

 

В Україні з 17 серпня 2020 року запрацює оновлений Єдиний державний реєстр

 

Державне підприємство "Національні інформаційні системи", відповідно до Наказу Міністерства юстиції України від 14 липня 2020 року № 2409/5  "Про деякі питання впровадження оновленого програмного забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", з 17 серпня 2020 року впроваджує оновлене програмне забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Враховуючи складність процесу впровадження оновленого програмного забезпечення ЄДР, ці роботи триватимуть близько тижня. Таким чином, починаючи з 18.00 год. 7 серпня до 16 серпня 2020 року  Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань не буде працювати (повне відключення).

Які послуги працюватимуть під час оновлення Єдиного державного реєстру

Під час оновлення програмного забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань для користувачів буде доступна  послуга  безоплатного доступу до відомостей ЄДР (https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch).

Тобто, в період оновлення і надалі можна буде отримувати відомості з ЄДР про юридичних осіб та документи за результатом проведення реєстраційної дії.

 

Назад

25 Лютого 2021 15:18