Анонси
 
 
 
 
 
 
 
 
   
Новини

Назад

<<<1 - 11 з 422>>> Архів
27 Вересня 2022 14:32
Новина

Туристичний фронт

Сьогодні туристична галузь в цілому зазнала значних руйнувань через військову агресію російської федерації. Але навіть в умовах війни вона продовжує функціонувати. У багатьох містах проводяться екскурсії, майстер-класи, благодійні  заходи та інше. Через війну надходження до державного бюджету від туристичної галузі скоротилися майже на 26% в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року. 
Однак, туристичний збір в Україні за перші 6 місяців зріс на 29% попри збитки, які зазнала галузь в цілому. Сума туристичного збору склала 89 млн. 420 тис грн. Представники туристичної галузі та культури сьогодні також наближають нашу перемогу, активно допомагаючи Збройним Силам України, українцям, які вимушено покинули свої домівки, співпрацюють з волонтерами та громадськими організаціями, міжнародними організаціями. 
Саме тому, 27 вересня 2022 року, Департаментом культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації оголошено подяки за активну допомогу Збройним Силам України та місцевому населенню під час російської окупації Чернігівщини та з нагоди Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні:
27 Вересня 2022 12:10
Новина
24 Вересня 2022 20:35
Новина
22 Вересня 2022 16:43
Новина
21 Вересня 2022 09:33
Новина

Концерт на театральних сходах

Такий собі неординарний мистецький майданчик улаштували шевченківці цієї осені на сходах центрального входу до рідного театру, аби привернути увагу чернігівців до початку творчої роботи колективу, надати їм можливість збагачувати свій культурно-духовний світ через спілкування з високим мистецтвом.

Два тижні тому творчий склад Чернігівського муздрамтеатру ім. Т.Г.Шевченка представив містянам благодійну концертну програму, приурочену до відзначення завершення Другої світової війни, яка була проведена на сходах театру. І ось цього суботнього вечора чернігівцям була запропонована нова концертна програма, підготовлена на благодійних засадах артистами театру, котра знову відбувалася на театральних сходах.

Глядачі, що зібралися навколо театру, зацікавлено і привітно сприймали виступи учасників цього мистецького заходу. Музичні твори у майстерному виконанні

16 Вересня 2022 14:16
Новина

До дня народження Михайла Коцюбинського

16 вересня, у п’ятницю, в Чернігові вшанували пам’ять класика української літератури, Великого Сонцепоклонника Михайла Коцюбинського. Напередодні його дня народження до могили письменника на Болдиних горах поклали квіти. До організаторів заходу, колективу Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського, долучилися усі небайдужі – представники місцевої інтелігенції, письменники та просто поціновувачі творчості Михайла Коцюбинського.

На заході були присутні директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій обласної державної адміністрації Людмила Замай, представник Українського інституту національної пам'яті у Чернігівській області Сергій Бутко, завідувач відділу наукових досліджень Антонієвих печер та пам’яток археології  Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Андрій Глухенький,  письменник Михась Ткач.

15 Вересня 2022 09:02

ЗАТВЕРДЖЕНО
Протокол Ради оборони Чернігівської області
07.09.2022 року № 12

ПОРЯДОК
проведення масових заходів на території Чернігівської області

1. Цей порядок розроблено відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента України від 24 лютого 2022 року   № 64 «Про введення воєнного стану в Україні» (зі змінами), затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», з метою забезпечення громадської безпеки та громадського порядку на території Чернігівської області.

2. Проведення мирних зборів, мітингів, походів і демонстрацій, спортивних, освітніх, культурно-просвітницьких, релігійних, розважальних та видовищних та інших масових заходів в умовах воєнного стану (далі - захід) на території Чернігівської області можливе лише за виключних обставин і тільки за умови їх письмового погодження з районною військовою адміністрацією та виконавчими органами міських, селищних та сільських рад, не пізніше ніж за п’ять робочих днів до дня проведення заходу, в порядку визначеному пунктом 3.

Проведення будь-яких з вищевказаних заходів у разі, якщо на них планується використання, демонстрація та інші дії зі зброєю, в тому числі муляжів тощо, забороняється.

3. Організатор заходу письмово повідомляє про намір проведення заходу виконавчий орган сільської, селищної, міської ради, якщо захід заплановано провести в межах території однієї територіальної  громади. У разі якщо захід планується провести за маршрутом, що пролягає по території кількох територіальних громад в межах одного або кількох районів, організатор заходів подає письмове повідомлення про його проведення відповідно до кожної районної військової адміністрації.

У повідомленні про проведення заходу зазначаються:

 1. дата проведення, час початку, тривалість та програма заходу з визначення вичерпного переліку його складових;
 2. мета проведення заходу;
 3. місце або маршрут проведення заходу;
 4. очікувана кількість учасників заходу;
 5. прізвище, ім’я та по батькові особи, яка є організатором заходу та відповідальної особи за його проведення, їх адреси, номери телефонів та адреси електронної пошти за наявності;
 6. якщо організатором заходу є юридична особа, громадське об’єднання тощо - їх найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, номер телефону та адреса електронної пошти за наявності, а також прізвище, ім’я та по батькові уповноваженої особи, відповідальної за його проведення, її адресу, номер телефону та адресу електронної пошти за наявності;
 7. інформація про намір організатора щодо встановлення на місці проведення заходу тимчасових споруд, використання звукопідсилювальної техніки та дотримання заходів світломаскування.

Неподання вказаної інформації може бути підставою для відмови у погодженні проведення заходу.

4. Районні військові адміністрації, виконавчі органи міських, селищних та сільських рад невідкладно здійснюють реєстрацію повідомлення про проведення заходу із зазначенням дати і часу його надходження та погоджують або відмовляють у погодженні проведенні заходу, про що повідомляють організатора заходу не пізніше ніж за 2 робочі дні  до дня проведення заходу.

5. Районні військові адміністрації, виконавчі органи міських, селищних та сільських рад після отримання повідомлення про проведення заходу оперативно, але не пізніше ніж за добу до проведення заходу, письмово інформують військове командування, Чернігівську обласну військову адміністрацію та територіальні органи Національної поліції України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій про заходи, їх мету, дату, місце проведення та орієнтовну кількість учасників заходу.

6. Кількість осіб, які беруть участь у заходах, не повинна перевищувати розрахункової місткості найближчої захисної споруди (найпростішого укриття), розташованої у прямій доступності від місця проведення заходу та погодженої з органами місцевого самоврядування.

7. Організатори заходів несуть відповідальність за безпеку учасників заходу та інших осіб присутніх на заході та повинні забезпечити:

 1. негайне припинення проведення масового заходу під час оголошення сигналу «Повітряна тривога», або іншого встановленого сигналу оповіщення про небезпеку, сповістити про це його учасників та організувати їх евакуацію згідно з заздалегідь розробленою та наочно розміщеною схемою і покажчиками, повідомивши їм місцезнаходження найближчої захисної споруди цивільного захисту (найпростішого укриття);
 2. дотримання громадського порядку учасниками масового заходу;
 3. наявність засобів першої медичної допомоги;
 4. обов'язкове дотримання Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 № 1417, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.03.2015 за № 252/26697;
 5. залучення пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення пожежної безпеки під час проведення заходів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.11.2011 № 1102 «Деякі питання надання платних послуг підрозділами Державної служби з надзвичайних ситуацій».

8. Головам районних військових адміністрацій, міським, селищним та сільським головам спільно з підрозділами Головного управління Національної поліції в Чернігівській області забезпечити належний контроль за виконанням вимог цього порядку на відповідних територіях під час організації заходів та за забезпеченням громадської безпеки і порядку під час їх проведення.

9.Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської обласної державної адміністрації забезпечити оприлюднення цього порядку в засобах масової інформації та на офіційних інформаційних ресурсах Чернігівської обласної державної адміністрації.

Директор Департаменту
з питань цивільного захисту та оборонної
роботи Чернігівської облдержадміністрації
Сергій БОЛДИРЕВ
12 Вересня 2022 13:57
Новина
09 Вересня 2022 17:29
Анонс

Фотоконкурс "Життя як книга"

Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка оголошує фотоконкурс "Життя як книга", який відбудеться з 9 вересня по 9 листопада 2022 року.

Організатори та партнери конкурсу:

Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації;

Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка;

Обласна організація Національної спілки фотохудожників України;

Цифровий центр "Фуджі";

Дирекція АТ "Райффайзен Банк Аваль";

Громадська організація "Чернігівське обласне відділення Української бібліотечної асоціації".

Мета конкурсу: промоція та популяризація книги і читання, зміцнення і поліпшення іміджу бібліотек, активізація соціальної функції.

Номінації конкурсу:

"Книга і війна";

"Читаюча людина" (у побуті, навчанні, на природі, в незвичних ситуаціях);

"Діти і книги" (читання з пелюшок);

"Гумористичні фото".

До конкурсу приймаються фото в цифровому форматі *.jpg, *.tif, розміром 25х38 см, 300 dpi.

Обов'язково вказувати прізвище, ім'я, по батькові автора знімку, телефон та повну адресу. Бажані цікаві коментарі та назви фотографій.

Фотографії надсилати за адресою: korolenkolib@ukr.net (у темі листа вказати "Фотоконкурс"; у листі – номінація та назва роботи/робіт; фотографії надсилати у прикріпленому файлі до листа).

Фото будуть розміщені на офіційному сайті бібліотеки у розділі "Мистецький вернісаж". Учасники фотоконкурсу, надсилаючи роботи, передають право на розміщення світлин у приміщенні та вебсайті Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка, інших бібліотек області.

Участь у конкурсі безкоштовна. Дедлайн прийому робіт – 2 листопада 2022 року. Визначення фіналістів та переможців – 7 листопада 2022 року.

Урочисте оголошення результатів фотоконкурсу "Життя як книга" та нагородження фіналістів і переможців відбудеться 9 листопада 2022 року, про що, останні будуть повідомлені додатково.

Кращі роботи будуть відібрані для фотовиставки.

Зверніть увагу, що фотографії, які не відповідають умовам конкурсу, до участі не приймаються!

 

За додатковою інформацією звертатися:

Олена Попович, завідувач відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів, тел. (0462) 67-69-16, (098) 895-2893.

<<<1 - 11 з 422>>> Архів

Назад

19 Серпня 2021 14:22